IR25601SPBF
Mfr.Part #
IR25601SPBF
Manufacturer
International Rectifier
Package/Case
Datasheet
IR25601SPBF
Description
HALF BRIDGE BASED PERIPHERAL DRI
Stock
312
Manufacturer :
International Rectifier
Product Category :
Gate Drivers
Channel Type :
Independent
Current - Peak Output (Source, Sink) :
60mA, 130mA
Driven Configuration :
Half-Bridge
Gate Type :
IGBT, N-Channel MOSFET
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
600 V
Input Type :
Non-Inverting
Logic Voltage - VIL, VIH :
0.8V, 2.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Drivers :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Product Status :
Active
Rise / Fall Time (Typ) :
200ns, 100ns
Supplier Device Package :
8-SOIC
Voltage - Supply :
10V ~ 20V